MSO Chorus Roster

MSO CHORUS STAFF

Cheryl Frazes Hill, Chorus Director
Timothy J. Benson, Assistant Director
Christina Williams, Chorus Manager
Diane Kachelmeier, Rehearsal Pianist
Darwin J. Sanders, Language/Diction Coach

2019.20 MSO CHORUS ROSTER

Jahnavi Acharya Kristine Lorbeske
Barbara A. Ahlf Joy Mast
Laura Albright-Wengler *Patricia Mathie
*James Anello Justin J. Maurer
Gela Sawall Ashcroft Betsy McCool
Thomas R. Bagwell Kathleen Ortman Miller
Michael A. Barna Megan Miller
Mary Ann Beatty Phoebe Milner
Cornelia Maria Beilke Marjorie Moon
*JoAnn Berk Bailey Moorhead
David A. Blumberg Jennifer Mueller
~Scott Bolens Michael Mueller
Becca Bowen Matthew Neu
Katie Brister Emily M. Neuberger
Neil R. Brooks Rachel Niemann
Elizabeth Brown Alice Nuteson
Gabrielle Campbell Robert Paddock
Julie Carpenter Foss Molly Pagryzinski
Sarah M. Cook Amanda Peña
Rebeca A. Dishaw Rebekah Picard
Megan Kathleen Dixson R. Scott Pierce
~James Edgar ~Jessica E. Pihart
Joe Ehlinger Catherine Anne Purdy
Larry Engel David Lee Reber
Michael Faust *Jason Reuschlein
Robert Friebus James Reynolds
Karen Frink Amanda Robison
James T. Gallup James Sampson
Andrew Gerlach Darwin J. Sanders
William Gesch John Schilling
Anne-Marie Giuca Sarah Schmeiser
Sarah Glieberman Rand C. Schmidt
Margaret Goodwin Randy Schmidt
Charyl Granatella Allison Schnier
Marjorie Mitchell Greene David Schotte
Virginia D. Grossman Matthew Seider
Beth Harenda ~Hannah Sheppard
Kristin Eklund Haverkampf David Siegworth
Madeline Hehemann Joel Smith
~Karen Heins ~Bruce Soto
Mary Catherine Helgren *Todd Stacey
Kurt Hellermann Claire Stangl
Sara E. Herrick ~Donald E. Stettler
Michelle Hiebert Scott Stieg
Rae-Myra Hilliard *Donna Stresing
Laura Hochmuth Ashley Ellen Suresh
Alexander D. Howe Mariah Taylor
Amy Hudson Lauren Thompson
Matthew Hunt Dean-Yar Tigrani
Stan Husi Sherry Trainer
~Tina Itson Michaela Usher
Christine Jameson Ligia Vascan
Paula J. Jeske Carly Wacker
John Jorgensen Barbara Wanless
Heidi L. Kastern Stephanie Weeden
Taylor Katz Emma Mingesz Weiss
Rebekah Kitchens Michael Peter Werni
~Michelle Beschta Klotz Christina Williams
Robert Anton Knier Jessica Wirth
~Joseph M. Krechel Kevin Woller
♪Christine Krueger Alana Woodall
Harold Krueger Maureen Woyci
Alexandra Lerch-Gaggl *Jamie M. Yu
James Lieven Stephanie Zimmer
Robert Lochhead  
 
 

~ Section Leader
*Section Manager
♪ Charter Member